Babia Góra Sucha Beskidzka z Pucharem Senatora Andrzeja Pająka w turnieju halowym młodzików w Zawoi

Jerzy Zaborski
Witold Romanowski, główny organizator turnieju halowego dla młodzików, w otoczeniu braci Michała i Mateusza Maków.
Babia Góra Sucha Beskidzka wygrała noworoczny halowy turniej piłkarski młodzików, rozegrany w Zawoi. W finale pokonała Beskid Andrychów 3:1. Stawką był Puchar Senatora Andrzeja Pająka. Była to już 12. edycja imprezy, mającej coraz większą rangę, o czym świadczy fakt, że organizatorzy dokonywali selekcji wśród zgłoszonych do rywalizacji.

- Do walki przystąpiło dwanaście drużyn z powiatów wadowickiego i suskiego, które podzielono na dwie grupy, gdzie walczono systemem każdy z każdym – mówi Witold Romanowski, główny organizator imprezy, któremu pomagali Krzysztof Borowy i Jarosław Gąstała. - Najlepsi zmierzyli się w wielkim finale, drugie zespoły zagrały o trzecie miejsce, dla trzecich ekip w grupach stawką była piąta lokata itd.

Najlepszym zawodnikiem został Kamil Nowak z Watry Zawoja, wśród bramkarzy doceniono Marcina Brycha ze Strzelca Budzów, natomiast królem strzelców, z 9 golami, został Marcin Kozina z Halniaka Maków Podhalański.

W meczu o 11. miejsce Kalwarianka pokonała Garbarza Zembrzyce 1:0, o 9. miejsce: Lachy Lachowice – Bystra 2:1, o 7. miejsce: Karol Wadowice – Jałowiec Stryszawa 2:1, o 5. miejsce: Strzelec Budzów – Skawa Wadowice 4:0, o 3. miejsce: Watra Zawoja – Halniak Maków Podhalański 1:0, finał: Babia Góra Sucha Beskidzka – Beskid Andrychów 3:1.

Po raz kolejny na turnieju pojawili się Michał i Mateusz Makowie, wychowankowie Babiej Góry, obecnie zawodnicy GKS Bełchatów. Ochoczo rozdawali autografy młodzieży. Przekonywali uczestników, że dzięki ciężkiej pracy, mimo młodego wieku (mają po 22 lata), można występować na szczeblu centralnym.

Babia Góra grała w składzie: Tomasz Bury, Jakub Pająk, Kamila Matysek, Tymoteusz Żmuda, Sebastian rak, Jakub Kwarciak, Szymon Żaczek, Roland Prorok, Szymon Szwed, Łukasz Gołuszka, Dominik Gołuszka.