Hokej. Mocny początek Unii Oświęcim. Finisz jak zawsze i porażka z Automatyką Gdańsk [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Obrońca Unii Jakub Saur w akcji ofensywnej.
Obrońca Unii Jakub Saur w akcji ofensywnej. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim – wydawałoby się – wyprowadzała nokautujące ciosy, ale nie udało się jej „zatopić” Automatyki. Wobec słabej skuteczności oświęcimianie sami poszli na dno, notując piątą z kolei porażkę w hokejowej ekstraklasie. Bolesną, bo poniesioną przed własną widownią.

Kibice nie zdążyli jeszcze zająć miejsc, a już w 7 s Jan Daneczek zapalił czerwone światełko nad gdańską bramką.

Później karę zarobił Adrian Kowalówka. Gospodarze przetrzymali osłabienie, ale nie potrafili wybić krążka z własnej tercji obronnej już przy wyrównanych siłach. Po lodzie uderzył Vlasimil Bilicik, a zasłonięty Witold Łazarz przepuścił krążek do siatki.

16 sekund później miejscowi odzyskali prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Gębczyk. Jednak jeszcze przed przerwą goście wyrównali.

Po zmianie stron oświęcimianie rozgrzali gdańskiego bramkarza, bo Tomasz Witkowski dwa razy wygrał pojedynki z Sebastianem Kowalówką, a także obronił strzał w krótki róg Damiana Piotrowicza.

Tymczasem chwila nieuwagi przed własną bramką sprawiła, że znowu musieli gonić wynik.

Udało się wyrównać podczas gry w przewadze, gdy do końca odsiadki Jana Stebera brakowało 54 sekund; po strzale Sebastiana Kowalówki i rykoszecie Witkowski skapitulował.

W trzeciej odsłonie, Kamil Paszek nie zamienił na gola podania od Dariusza Wanata, a po akcji Damiana Piotrowicza i uderzeniu Petera Tabaczka, Witkowski końcem łyżwy odbił krążek na słupek, który potem wyszedł w pole.

Po strzale Petera Polodny i rykoszecie Łazarz skapitulował.

Spodziewanego naporu nie było, bo oświęcimianie musieli najpierw przetrzymać osłabienie za karę techniczną. Dopiero na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu wycofali bramkarza, ale nie udało im się doprowadzić do dogrywki. Pełna pula pojechała nad morze.

Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Bramki:
1:0 Daneczek (A. Kowalówka) 1, 1:1 Bilicik (Polodna, Steber) 11, 2:1 Gębczyk (Daneczek, Wojtarowicz) 11, 2:2 Vitek (Wachowski, Steber) 13, 2:3 Szczerbakow (Samusenko, Stasiewicz) 29, 3:3 S. Kowalówka (A. Kowalówka, Daneczek) 38, 3:4 Polodna (Steber, Vitek) 56.

Unia: Łazarz – Bezuszka, A. Kowalówka; S. Kowalówka, Daneczek, Wojtarowicz – Iwaniak, Gabryś; Tabaczek, Haas, Piotrowicz – Gębczyk, Saur; Wanat, Paszek, Rufer – Krzak, Lacheta, Hatłas oraz M. Kasperlik, O. Kasperlik.

Automatyka: Witkowski – Bilicik, Maciejewski; Vitek, Polodna, Steber – Wachowski, Lehman; Samisenko, Stasiewicz, Szczerbakow – Wysocki, Dolny; Marzec, Pesta, Strużyk – Wrycza, Gerasymnko; Skutchan, Różycki, Rompkowski.

Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 8 – 4 minut. Widzów: 700.

Inne mecze:

PGE Orlik Opole – SMS PZHL Katowice 7:0, JKH GKS Jastrzębie – Anteo Naprzód Janów 5:2, TatrySki Podhale – Comarch Cracovia 2:5, Tempish Polonia Bytom – GKS Tychy 2:3. Pauza: Tauron GKS Katowice.