Wybierz region

Wybierz miasto

  31. Babiogórska Jesień - dzień 1

  Hotel Jawor
  Zawoja, ul. Zawoja/1847, +48 33 300 30 68

  11:00 - 15:00 Piątek, 18 września

  • Wstęp wolny

  Program:
  ***Hotel „JAWOR”:
  - 10.00 - Wernisaż wystawy poświęconej pamięci dr Urszuli Janickiej-Krzywdy
  - 10.30 - Międzynarodowa konferencja „Kultura pasterska we wspołczesności karpackiej z uwzględnieniem regionu Babiej Gory”
  ***Dom Wczasowy „DIABLAK”:
  - 11.00 – 15.00 - Warsztaty dla dzieci i młodzieży: Zabawy babiogorskie dla klas I-IV.


  „Babiogorska Jesień” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidow, festiwal ten corocznie prezentuje marginalizowany w Polsce folklor babiogorski oraz sztukę ludową regionu, ktore są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej.
  Impreza od początku swojego istenienia wypracowała własny niepowtarzalny charakter. „Babiogorska Jesień” przywraca pamięć o pasterskiej przeszłości regionu. Odbywa się u schyłku sezonu wypasowego, ktorego koniec wyznacza dzień św. Michała Archanioła. Głownym zaś punktem Babiogorskiej Jesieni jest powitanie jesiennego redyku – powrot pasterzy z owcami do wsi. Widowisko to cieszy się dużym uznaniem, zwłaszcza dla wczasowiczow, ktorzy z dużym zaciekawieniem przyglądają się, jak baca przerzuca owce z zagrody do zagrody.
  Babiogorska Jesień od początku skupia rzesze turystow, wczasowiczow i mieszkańcow gminy, ktorzy przybywają by posłuchać goralskiej muzyki i wziąć udział we wspaniałej zabawie, pełnej goralskiego tańca, muzyki, gawęd i obrzędow. Imprezie towarzyszą Targi Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]