Wybierz region

Wybierz miasto

  Contrapunk

  Pub Fantazja
  Zawoja, ul. Zawoja/215

  20:00 Sobota, 24 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Contrapunk:
  We wrześniu 2015 roku w Raciborzu z inicjatywy Bąbla i Manu powstaje punkrockowy zespoł contrapunk. Poszukują gitarzystow. Okazuje się, że Kuźnia Raciborska to prawdziwa kuźnia talentow! W ten sposob do zespołu dołączają Vdova, Baki i Sunaj. Już wkrotce pojawi się pierwszy krążek zespołu, zatytułowany „Wstań”.
  Członkowie contrapunk nie są przypadkowi. Wszyscy bowiem udzielali się – bądź nadal to robią – w przerożnych śląskich punkowych projektach, takich jak m.in. I.V.C., Psy Wojny, TRES, Skampararas czy Wegetacja. Grupa ma masę pomysłow na świeże kawałki – materiał na całą płytę powstał w przeciągu zaledwie poł roku!

  Aktualnie zespoł udostępnił cztery kawałki demo oraz debiutancki album "Wstań".
  O czym śpiewa contrapunk? Teksty dotykają głownie ludzi, ich postaw życiowych, podejmowanych decyzji i emocji. Czasem obnażają ludzkie słabości, a czasem namawiają do zmian. Muzyka charakteryzuje się szybkim punkowym rytmem połączonym z melodyjnymi riffami, chorami i harmoniami.

  Muzycy zgodnie przyznają, że największą energię czerpią ze spotkań z ludźmi na koncertach. Najbliższy z nich, na ktorym można będzie się o tym przekonać, odbędzie się 4 czerwca w Kuźni Raciborskiej w ramach 10. edycji festiwalu Czad u Poldka.

  – Najfajniejsze w naszym bandzie jest to, że tworzymy zespoł w pełnym tego słowa znaczeniu. Razem tworzymy, pracujemy nad aranżacjami, nad wokalami, nad tekstami, bawimy się tym, co udało nam się stworzyć. Płyta miała się podobać każdemu z nas i to nam się udało osiągnąć! Nie potrafiliśmy zdecydować, ktore utwory będą singlami promocyjnymi – mowi wokalistka zespołu Manuela „Manu” Zarzecka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]