Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy

  Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
  Sucha Beskidzka, ul. Zamkowa/1, +48 33 874 26 05

  10:00 - 12:45 Sobota, 12 maja

  • Wstęp wolny

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to akcja polegająca na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektow zrealizowanych przy udziale środkow Unii Europejskiej.

  DOFE to setki wydarzeń i tysiące odwiedzających w całym kraju przez trzy dni w maju. Wszystko dzięki beneficjentom, ktorzy otwierają wtedy drzwi swoich projektow, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym.

  **

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018
  "Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy" - wystawa, film, lekcja muzealna.

  12-05-2018 godz. 10:00 - 11:00

  Lekcja muzealna "Malarstwo naskalne, czyli w pracowni u naszych przodkow" (dla dzieci w wieku 8 - 15 lat)

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8 – 15 lat do Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej mieszczącego się w salach renesansowego zamku na zajęcia edukacyjne poświęcone sztuce prehistorii. Uczestnicy dowiedzą się, co inspirowało „jaskiniowych malarzy”, czym malowano oraz jak wyglądają najstarsze odnalezione malowidła naskalne. W ramach zajęć dzieci i młodzież będą mogli sami stworzyć swoj „prehistoryczny obrazek”. Podczas lekcji odbędzie się rownież zwiedzanie wystawy archeologiczno-historycznej „Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy”.

  Wstęp bezpłatny! Ograniczona ilość miejsc – max. 40 osob. Rezerwacji można dokonać do 11.05.2018 r. W celu uzyskania szczegołowych informacji oraz rezerwacji lekcji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. (33) 874 26 05 (wew.22) lub mailowo.

  12-05-2018 godz. 12:00 - 12:45

  Zwiedzanie wystawy archeologiczno-historycznej „Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy” oraz prezentacja filmu dokumentalnego

  Serdecznie zapraszamy do Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej na zwiedzanie z przewodnikiem wystawy archeologiczno-historycznej pt. „Najstarsze osadnictwo w dolinie Skawy”. Wystawa prezentuje odkrycia archeologiczne dokonane w trakcie badań ratowniczych, prowadzonych na obszarze przeznaczonym do zalania wodami Zbiornika Świnna Poręba. Na kanwie chronologii absolutnej, od plejstocenu do wczesnego średniowiecza, zostały przedstawione: klimat, roślinność i świat zwierzęcy, epoki i ważniejsze kultury archeologiczne, wierzenia, a także sztuka, stanowiące tło do prezentowanych artefaktow pozyskanych w ramach prac wykopaliskowych, tj. narzędzia, broń, przykłady ceramiki oraz niezwykle cenny skarb ozdob z brązu. Ich uzupełnieniem są zabytki wypożyczone z Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Zwiedzającym zostanie rownież zaprezentowany film dokumentalny pt. „Pradzieje osadnictwa w dolinie Skawy”, ktory stanowi dopełnienie wystawy.

  Wstęp bezpłatny! Ograniczona ilość miejsc – max. 60 osob. Rezerwacji można dokonać do 11.05.2018 r. W celu uzyskania szczegołowych informacji oraz rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. (33) 874 26 05 (wew.22) lub mailowo.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]