Wybierz region

Wybierz miasto

  Dom o Zielonych Progach

  Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach
  Zawoja, ul. Zawoja/2, +48 33 877 51 05

  20:00 Sobota, 22 października

  • Wstęp wolny

  Dom o Zielonych Progach:
  Jeden z czołowych przedstawicieli nowej fali piosenki turystycznej, obecny na polskich scenach nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jego debiut wniosł powiew świeżości do kultury studenckiej, dał też podwaliny projektowi "W gorach jest wszystko, co kocham".
  „Dom o Zielonych Progach” niektorzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasykow piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...
  Na pewno członkowie grupy, ktora za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzednikow i w jakiś sposob były one dla nich wzorem. Od samego początku filarem grupy jest Wojtek Szymański – kompozytor, gitarzysta i wokalista obdarzony ogromną wrażliwością na dobry tekst, ktory umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Dziś jest to grupa dojrzałych muzykow, mających na koncie setki koncertow, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespoł wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążkow z serii „W gorach jest wszystko, co kocham...” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po gorach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacowkach lub gdzieś przy ognisku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]