Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy "Co nas łączy?"

  Galeria "Na Ucieche" Barbara Trzebuniak
  Zawoja, ul. Zawoja/1008, +48 69 681 82 11

  17:00 Sobota, 17 września

  • Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Co nas łączy ?” Swoje prace prezentują dwie młode artystki z Krakowa Karolina Chorązka-Paluch i Katarzyna Ociepska „uljado”.

  Karolina Chorązka–Paluch – urodzona w 1984 r. w Krakowie, jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, ktorą ukończyła w 2009 roku. Studiowała w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Za cykl prac dyplomowych pod tytułem „Światło i Mrok; Pasaże i Bramy”, otrzymała wyrożnienie. Prace te były prezentowane na wystawie „najlepsze dyplomy 2009” w Pałacu Sztuki w Krakowie. Ponadto autorka brała udział w 13 wystawach zbiorowych i miała 8 wystaw indywidualnych. Brała rownież udział w plenerach i festiwalach sztuki.
  Rozpiętość tematyczna jej prac jest rożnorodna od martwych natur po portrety ludzkich twarzy. Jednak w centrum jej zainteresowań znajduje się przestrzeń i bliskie otoczenie, w ktorych egzystuje wspołczesny człowiek. Celowo tutaj unika jakichkolwiek podpowiedzi interpretacyjnych świata przedstawionego na swoich obrazach. W tym względzie zdaje się na widza.


  Katarzyna Ociepska „uljado” - urodzona w 1984 r. W 2004 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie.
  W 2009 r. ukończyła studia magisterskie dzienne na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego.
  Dyplom z linorytu obroniła z wyrożnieniem w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka.
  "Uljado” szerszej publiczności prezentuje przede wszystkim linoryty, ta technika jest formą wyrazu, ktora najbardziej ją urzekła. Realizuje się także poprzez szeroki wachlarz innych technik (kolaż, monotypia, rysunek, malarstwo, fotografia). Wyrafinowana estetyka oraz dobor tematow związanych z otaczającą ją rzeczywistością, notowaniem detali napotkanych w świecie, łączeniem ich jak w notatniku, sprawiają, że styl uljado jest natychmiast rozpoznawalny.
  Prowadziła zajęcia tworcze dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz warsztaty artystyczne w "Cafe Fińska". Obecnie zajmuję się obrobką zdjęć oraz ilustracją książkową. Pisze także wiersze, notatki, wspomnienia - ktore łącznie z wizualnymi środkami wyrazu tworzą spojny cykl realizowany od lat pt: "Notowanie Chwil".

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]