Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż wystawy "Morskie klimaty"

  Dwór w Stryszowie. Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie
  Stryszów, ul. Stryszów/508, +48 33 879 74 89

  17:00 Sobota, 30 stycznia

  • Wstęp wolny

  Wystawa obrazow Jozefa Mularczyka.
  Jozef Mularczyk urodził się 14 lipca 1916 roku w Witkowicach na Morawach, gdzie jego ojciec pracował w fabryce zbrojeniowej. W 1920 roku jego rodzina przeniosła się do Tarnowa. Od dzieciństwa zawsze lubił rysować i malować - w Gimnazjum im. Kazimierza Brodzińskiego wspolnie ze starszym kolegą Tadeuszem Kantorem stworzył scenografię do szkolnego teatru. W 1934 spotykali się ponownie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
  Studiował w pracowniach Władysława Jarockiego i Fryderyka Pautscha.
  Po wojnie przeniosł się do Lęborka, gdzie założył muzeum archeologiczne oraz szkołę muzyczną. W 1955 roku przeprowadził się do Zakopanego, gdzie mieszkał i tworzył przez 20 lat. Od 1974 roku do końca życia mieszkał w Bochni.
  Jego prace trafiły do wielu krajow - Australii, Holandii, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Stanow Zjednoczonych. Są rownież w wielu kolekcjach w Polsce. Najchętniej na obrazach uwieczniał gorskie i morskie krajobrazy. Zmarł w Bochni 29 maja 2009 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]