Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa malarstwa "Barwy Orawy"

  Galeria "Na Ucieche" Barbara Trzebuniak
  Zawoja, ul. Zawoja/1008, +48 69 681 82 11

  Od 15.09.2015 do 18.09.2015

  • Wstęp wolny

  Wystawa prac Karoliny Reckziegel-Antolak i Antoniego Antolaka.

  Karolina i Antoni Antolakowie mieszkają w malowniczej osadzie Studzionki, będącej częścią Orawki. Przycupnęli na jednym z działow orawskich rozpościerających się nad Kotliną Orawsko-Nowotarską. Stąd piękny widok na Bory Orawskie oraz Tatry. Szybkie życie cywilizacji przebiega trochę z dala od Studzionek. Wymarzone miejsce do tworzenia artystycznego. Może dlatego Państwo Antolakowie chcą malować i malują. A może już takie mają dusze, że potrzebują tworzyć farbami nowe światy.

  Karolina Reckziegel-Antolak pasjonuje się malarstwem olejnym, ale wykorzystuje rownież farby akrylowe. Wśrod jej obrazow znajdziemy martwe natury, kwiaty, pejzaże, zwierzęta, architekturę… Zanim znalazła się na Studzionkach, kończyła Liceum Plastyczne w Poznaniu. Jednak nie szkoła pomogła jej sięgnąć do malarstwa. Karolina sama poszukuje dobrych farb oraz artystycznych rozwiązań dla swoich prac. Kocha kolor i jej obrazy nasycone są żywymi barwami. Kładzie fakturę grubo, zwłaszcza że lubi technikę szpachelki. Jej prace oddychają barwą i widać na nich pociągnięcia szpachelką. Nadaje to im ekspresywności i swoistego charakteru. Maluje na blejtramach, płycie pilśniowej oraz panelu malarskim. Wraz z mężem stworzyli w swoim domu sporą galerię. Na poddaszu, gdzie znajdują się dawne koła do wozow i stara maszyna tkacka, mają rozwieszone obrazy. Możemy tam zobaczyć maki Karoliny, słoneczniki, lisy, rysie, kościoł w Orawce, dzbanki, pejzaże okolic Orawki. Cała Orawa w obrazach. Prawdziwa orkiestra kolorow…

  Antoni Antolak maluje od lat. Talent rysownika przejawiał już w dzieciństwie, na co zwrociła uwagę nauczycielka plastyki już w szkole podstawowej. Jednak jego losy tak się potoczyły, że żadnych szkoł plastycznych nie kończył. Jest absolutnym samoukiem. Sam dochodził do techniki malowania oraz własnych poszukiwań artystycznych. Maluje z własnej potrzeby. Stosuje farby olejne oraz akrylowe. Jego malarstwo jest realistyczne. Kolory stonowane. Głowną tematyką jego prac jest pejzaż okolic Orawki. Antoni Antolak tu się urodził i tu żyje – i ten krajobraz jest mu najbliższy. Ciągle widzi w nim piękno i stara się go przenieść na blejtram. Fakturę stosuje gładką, a kolory delikatne. Można powiedzieć – pastelowe. Nie ma tu żywych, soczystych barw. Dzięki temu jego obrazy mają charakter nostalgiczny.

  Prace Państwa Antolakow można było oglądać m.in. na wystawie tworcow orawskich podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Zubrzycy Gornej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]