Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Ikona - sztuka i modlitwa"

  Galeria "Na Ucieche" Barbara Trzebuniak
  Zawoja, ul. Zawoja/1008, +48 69 681 82 11

  Od 27.01.2018 do 16.03.2018

  • Wstęp wolny

  Wystawa ikon Małgorzaty Stańdo.
  Małgorzata Stańdo urodziła się w Nowym Targu, pochodzi z Szaflar, gdzie z okna swojego pokoju podziwiała Tatry, ktore zawsze są dla niej inspiracją. Pracą zawodową jest związana z Orawą, sercem z Krakowem.
  Z zawodu nauczyciel matematyki i wychowawca salezjański. Przez 17 lat związana pracą z Salezjanami w Czarnym Dunajcu. Tam też zrodziła się jej fascynacja ikonami. Probowała malować na szkle, akwarelą, farbami akrylowymi i olejnymi, zdobić decoupage, szydełkiem i wyplatać sweterkowe cuda. Jednak najpiękniejsza i najtrudniejsza jest dla niej praca nad ikoną – ponadczasowym fenomenem sztuki sakralnej. Ikony tak bardzo urzekają swoim pięknem i tajemnicą, blaskiem złota i ciepłem koloru.
  Ukończyła warsztaty ikonopisania w Wadowicach pod kierunkiem Barbary i Krzysztofa Cudo oraz w Krakowie u Jezuitow pod kierunkiem Ojca Zygfryda Kota z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Sztuki Sakralnej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]