Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Przyciąganie"

  Galeria "Na Ucieche" Barbara Trzebuniak
  Zawoja, ul. Zawoja/1008, +48 69 681 82 11

  Od 3.06.2017 do 21.07.2017

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Beaty Pałach.

  Beata Pałach pochodzi z Bielczy koło Brzeska. Jest absolwentką obecnego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W trakcie studiow wyjechała na połroczne stypendium do Salzburga na Uniwersytet Mozarteum. Tam uczęszczała do pracowni malarskiej oraz pracowni sitodruku. Wzięła udział w projekcie Crossover zakończonym wystawą w Wiedniu. Dyplom artystyczny z wyrożnieniem uzyskała w pracowni malarskiej prof. Piotra Jargusza w 2008 roku. Praca składała się z czterech wielkoformatowych (150 x 1000 cm) obrazow akwarelowych pt. "Zielniki".
  Od dziecka jednakowo fascynowały ją sztuka i piękno przyrody, co zaowocowało charakterystycznym stylem malarskim. Wyspecjalizowana w technice akwareli, chętnie sięga także po inne media, takie jak: pastele, farby olejne czy akrylowe. Malarka eksperymentuje też ze strukturą papieru, czego owocem są prace collage’owe i wycinanki.
  Tworczość Beaty Pałach toczy się dwubiegunowo. Z jednej strony malarka proponuje obrazy konceptualne, komentujące wspołczesny styl życia, sięgając przy tym do stylistyki plakatu i sztuki Pop Artu (cykl „Dzika Natura”). Rownolegle zaś tworzy ekspresyjne prace będące wynikiem nieustannych poszukiwań formalnych. Eksperymentuje z jednym z najtrudniejszych mediow malarskich, jakim jest akwarela. Wynikiem tych prob są obrazy z cyklu „Zielniki”, czy „Czułe miejsca”. Zamierzeniem artystki nie jest tu realistyczne odwzorowanie konkretnych miejsc, przedmiotow czy roślin, lecz podkreślenie potęgi natury, jej niekończącego się bogactwa kolorow i nastrojow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]