Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Tożsamość miejsca"

  Dwór w Stryszowie. Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie
  Stryszów, ul. Stryszów/508, +48 33 879 74 89

  Od 16.12.2017 do 6.05.2018

  • od 3zł

  Prezentowana w stryszowskim dworze wystawa Anny Kowal to rezultat jej rocznego projektu artystycznego zatytułowanego „Tożsamość miejsca”. Artystka skupiła się na idei domu – rozumiejąc go symbolicznie oraz dosłownie - i na tym zamyśle oparła poszukiwania tożsamości, tej kształtowanej poprzez tradycję.
  Instalacja, ktora przywołuje tradycyjne wnętrze małopolskiej izby, jest zbudowana z „parareplik” – mebli i elementow wyposażenia, wykonanych w skali 1:1. Wzory zaczerpnięte ze sztuki ludowej są konfrontowane z surowym materiałem używanym w wspołczesnym przemyśle meblarskim i budowlanym. Poprzez zderzenie wypracowanej przez pokolenia bogatej ornamentyki haftu oraz tradycyjnych form mebli z nieszlachetnym, wspołczesnym tworzywem – pozbawioną okleiny płytą OSB – artystka zachęca do refleksji nad wspołczesnością i przeszłością. Zobaczymy stołki, krzesła, łożko, skrzynię wianną, stoł, ławę, ławkę, oraz elementy wystroju – obrazy i modlitewnik.
  W toku projektu artystka przeprowadziła cykl rozmow o sztuce ludowej z pracownikami muzeow etnograficznych i skansenow oraz z losowo napotkanymi ludźmi. Fragmenty nagrań tych rozmow będą odtwarzane na wystawie.
  Anna Kowal, absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zajmuje się grafiką, malarstwem i rzeźbą. Swoje prace wystawiała m.in. na Międzynarodowym Triennale Rzeźby w Poznaniu, Międzynarodowym Triennale Medalierstwa w Colorado Springs (USA), wielokrotnie na Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Wspołczesnej Nord Art w Budelsdorf (Niemcy), oraz Festiwalu Młodych „Przeciąg” w Szczecinie, gdzie zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina. Stypendystka MKiDN (2013).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]