Niwa Nowa Wieś i MKS Trzebinia Siersza w IV lidze zachodniej zagrały na „czwórkę”

Jerzy Zaborski
Piłkarze Niwy Nowa Wieś (niebieskie koszulki) nie dali szans na własnym boisku, w derbach zachodniej Małopolski IV ligi piłkarskiej, Garbarzowi Zembrzyce, gromiąc go 4:1. Fot. Jerzy Zaborski
W naszym regonie gospodarze urządzili sobie ostre strzelanie. W Nowej Wsi gospodarzom ocenę zaniża krótki przestój na początku drugiej połowy, ale już w Trzebini miejscowym nie można wiele wytknąć. Chyba, tylko cztery strzelone gole.

- Zagraliśmy najsłabsze spotkanie tej rundy _– przyznał po meczu W Nowej Wsi kierownik drużyny Garbarza Józef Talaga. - _Już dawno tak łatwo nie traciliśmy goli, jak to było w Nowej Wsi.
Mówiąc te słowa miał na myśli okoliczności straty trzeciej bramki, kiedy Ł. Puda zagrał pod nogi przeciwnika, narażając gości kontrę; Dudzic szybko z lewej strony wpadł w pole karne, uderzając po długim rogu.

Wydawało się, że jest po meczu, lecz po zmianie stron miejscowi pokpili sprawę, więc gol Gaździckiego wlał w serca gości nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone.
Jednak dziesięć minut później Piskorek w indywidualnym pojedynku ze stoickim spokojem posadził na murawie Kaźmierczaka, pakując piłkę do pustej bramki.

- Nie tylko wygraliśmy, ale także udało nam się trochę odskoczyć od Garbarza – cieszył się Andrzej Tomala, trener Niwy. - Wygrana cieszy nam tym bardziej, że odnieśliśmy ją w okrojonym składzie, bo bez Bogdana Swarzyńskiego i Szymona Nowickiego, a jeszcze przed przerwą kontuzja wyłączyła z gry Przemka Dudzica. W przerwie chłopcy najwyraźniej uznali, że jest po meczu i dlatego zafundowali sobie trochę niepotrzebnych emocji.

Wracając do bohatera meczu, to warto wspomnieć, że pierwszą bramkę zdobył z wolnego, uderzając obok muru, a potem, po jego uderzeniu, piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

Niwa Nowa Wieś – Garbarz Zembrzyce 4:1 (3:0)
1:0 Dudzic 15, 2:0 Dudzic 35, 3:0 Dudzic 40, 3:1 Gaździcki 50, 4:1 Piskorek 60.
Sędziował: Michał Koźlak (Kraków). Żółte kartki: Grzywa, J. Makowski – Katelik, Lenik. Widzów: 70.

Niwa: Gacur – Góral (71 Stawowczyk), Grzywa, Śliwa, Kajor – J. Makowski (61 Chwierut), P. Merta, Malarz, Tlałka – Piskorek (87 Zacny), Dudzic (41 Pająk).
Garbarz: Kaźmierczak – Ł. Puda, Szmalcel (71 Gala), Kastelik, Lenik – Mazanek, Gaździcki (70 Hanzel), Pęczek (66 Kotlarczyk), Kasiński – S. Puda, Sadowski.

MKS Trzebinia Siersza nie zna litości

W pojedynku lokalnych rywali, choć położonych w innych powiatach, gospodarze w ciągu czterech minut przypieczętowali swój sukces, bo przed przerwą tylko Kowalik, w zamieszaniu przed bramką, po zagraniu Pająka, wepchnął piłkę do siatki. - Szkoda sytuacji Giermka, który w 35 min przegrał pojedynek z Wróblem – powiedział Alfred Godyń, kierownik drużyny MKS.

Ostre strzelanie po zmianie stron zaczął Czyszczoń, uderzając po długim rogu. Później Giermek trafił z 4 m, w zamieszaniu, nie dając szans Wróblowi. Wynik meczu ustalił Jakub Pająk, który najszybciej dopadł piłki uderzonej wcześniej przez Kowalika, a której nie udało się opanować Wróblowi.
_
- Cieszę się, że chłopcy podtrzymali tradycję wysokich zwycięstw na własnym boisku _– cieszy się kierownik Godyń.

MKS Trzebinia Siersza – Świt Krzeszowice 4:0 (1:0)
1:0 Kowalik 5, 2:0 Czyszczoń 70, 3:0 Giermek 72, 4:0 J. Pająk 74.
Sędziował: Łukasz Łasak (Wadowice). Żółte kartki: Kowalczyk, Szymula, Strzeboński. Czerwona kartka: Krówczyński (63, niesp. Zachowanie). Widzów: 150.

MKS: Gielarowski – Kukla (72 Sieczko), Juraszek, Kalinowski, T. Szczepanik – Kowalik, Ołownia (60 Czyszczoń), Lickiewicz, P. Szczepanik (78 Grzebinoga) – Giermek, J. Pająk (76 Smoleń).
Świt: Wróbel – M. Marszałek (76 Poniedziałek), J. Marszałek, Strzeboński, Kowalczyk – Kaczkowski, Stryczek (46 Nawała), Stróżyk (68 Mrożek) Krówczyński – Socha (80 Wąchol), Szymula).

INNE MECZE: Zieleńczanka Zielonki – Cracovia II 3:1, Wiślanie Jaśkowice – Iskra Klecza 1:1, Halniak Maków Podhalański – Sokół Przytkowice 6:1, Borek Kraków - Górnik Wieliczka 1:0, Karpaty Siepraw - Orzeł Piaski Wielkie 1:2.