Oświęcim. Zwycięstwo Unii na miarę mistrzostwa jesieni V ligi wadowickiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
W akcji zawodnik Unii Daniel Kabara. Z lewej Szymon Grzywa (Unia). W tyle Tomasz Janik (Bobrek). Fot. Jerzy Zaborski
Unia podejmowała lidera, naszpikowanego zawodnikami mającymi oświęcimskie korzenie. To gwarantowało emocje. Tak też się stało. Dopisali także kibice, więc podopieczni Sławomira Frączka w niezłym stylu, prze dobrej oprawie, wywalczyli mistrzostwo jesieni.

WIDEO: Marcin Barciak, trener LKS Bobrek

autor: Jerzy Zaborski, Gazeta Krakowska

Oświęcimianie zaczęli odważnie. Już w 5 min Nowotarski minimalnie przestrzelił, a później, po dograniu Pactwy, z lewej strony, w polu karnym odnalazł się Dudzic, z bliska pakując piłkę do siatki.

Wśród gości tradycyjnie najgroźniejszy był Janik. To po jego strzałach przed oświęcimską bramką bito na alarm (16 i 19 min).

Jeszcze przed przerwą Tomasik na lewej stronie uruchomił R. Dziędziela. Po jego zagraniu goście reklamowali zatrzymanie piłki ręką przez Handzlika, ale gwizdek sędziego milczał.

Wreszcie po dograniu z rzutu wolnego piłkę w pole karne zgrał Kamil Chylaszek, a głowa do siatki strącił ją Wierzbic. Od tego momentu goście zepchnęli oświęcimian do głębokiej defensywy. Jednak ich przewaga nie miała przełożenia na gole. Tymczasem gospodarze po kontrach Dudzica i T. Koconia mogli podwyższyć wynik.

_
- Wydaje mi się, że to rywale byli o tę jedną bramkę lepsi _– przyznał Marcin Barciak, trener gości.

- Gdyby ktoś powiedział mi po przejęciu zespołu w kryzysie, że po jesieni będziemy liderem, musiałbym stanowczo zaprzeczyć _– podkreślił Sławomir Frączek, trener Unii. - _Czeka nas jeszcze wiele pracy. Kto nie chce oddawać serca za Unię, będzie się z nią musiał pożegnać.

Unia Oświęcim – Bobrek 2:1 (1:0)
1:0 Dudzic 11, 2:0 Dudzic 60, 2:1 Wierzbic 70.
Sędziował: Konrad Karaśkiewicz (Kęty). Żółte kartki: Ł. Pactwa – K. Nowotarski, Michał Barciak, Marcin Barciak, Janik. Widzów: 200.

Unia: Kubas – Grzywa, Kabara, J Kocoń, Handzlik (60 Migdał) – Ł. Pactwa, Jończyk, Kozioł (75 Boba), D. Nowotarski (60 T. Kocoń), Światłowski (89 Matlak) – Dudzic.

Bobrek: Korzec – Kleczkowski (46 Jarosz), Tomasik (65 Byrski), K. Nowotarski, Samuś – R. Dziędziel, K. Chylaszek (70 J. Dziędziel), Michał Barciak, Marcin Barciak – Wierzbic, Janik.

Inne mecze:

Nadwiślanin Gromiec – Dąb Paszkówka 2:1, Soła II Oświęcim – Orzeł Ryczów 2:3, Niwa Nowa Wieś – LKS Żarki 6:1, Brzezina Osiek – Tempo Białka 2:1, KS Chełmek – Zagórzanka 1:0, Sokół Przytkowice – Skawa Wadowice 0:4, Jałowiec Stryszawa – Soła Łęki 2:0.

TABELKA JESIENI:

1.Unia..........................15.........28.............26-11
2.Orzeł.........................15.........28.............32-22
3.Bobrek......................15.........26.............36-33
4.Soła II.......................15.........25.............29-13
5.Zagórzanka..............15..........25.............29-16
6.Brzezina...................15..........25.............25-21
7.Nadwiślanin..............15..........20............21-22
8.Soła Ł.......................15..........20.............27-31
9.Tempo......................15..........18.............16-14
10.Chełmek...................15...........18............21-25
11.Żarki.........................15...........18............28-37
12.Niwa.........................15...........17............24-22
13.Jałowiec....................15...........16............25-32
14.Sokół........................15............16...........11-28
15.Skawa......................15............15...........15-20
16.Dąb...........................15...........13...........16-34

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3