Oświęcim. Zwycięstwo Unii na miarę mistrzostwa jesieni V ligi wadowickiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
W akcji zawodnik Unii Daniel Kabara. Z lewej Szymon Grzywa (Unia). W tyle Tomasz Janik (Bobrek).
W akcji zawodnik Unii Daniel Kabara. Z lewej Szymon Grzywa (Unia). W tyle Tomasz Janik (Bobrek). Fot. Jerzy Zaborski
Unia podejmowała lidera, naszpikowanego zawodnikami mającymi oświęcimskie korzenie. To gwarantowało emocje. Tak też się stało. Dopisali także kibice, więc podopieczni Sławomira Frączka w niezłym stylu, prze dobrej oprawie, wywalczyli mistrzostwo jesieni.

WIDEO: Marcin Barciak, trener LKS Bobrek

autor: Jerzy Zaborski, Gazeta Krakowska

Oświęcimianie zaczęli odważnie. Już w 5 min Nowotarski minimalnie przestrzelił, a później, po dograniu Pactwy, z lewej strony, w polu karnym odnalazł się Dudzic, z bliska pakując piłkę do siatki.

Wśród gości tradycyjnie najgroźniejszy był Janik. To po jego strzałach przed oświęcimską bramką bito na alarm (16 i 19 min).

Jeszcze przed przerwą Tomasik na lewej stronie uruchomił R. Dziędziela. Po jego zagraniu goście reklamowali zatrzymanie piłki ręką przez Handzlika, ale gwizdek sędziego milczał.

Wreszcie po dograniu z rzutu wolnego piłkę w pole karne zgrał Kamil Chylaszek, a głowa do siatki strącił ją Wierzbic. Od tego momentu goście zepchnęli oświęcimian do głębokiej defensywy. Jednak ich przewaga nie miała przełożenia na gole. Tymczasem gospodarze po kontrach Dudzica i T. Koconia mogli podwyższyć wynik.

_
- Wydaje mi się, że to rywale byli o tę jedną bramkę lepsi _– przyznał Marcin Barciak, trener gości.

- Gdyby ktoś powiedział mi po przejęciu zespołu w kryzysie, że po jesieni będziemy liderem, musiałbym stanowczo zaprzeczyć _– podkreślił Sławomir Frączek, trener Unii. - _Czeka nas jeszcze wiele pracy. Kto nie chce oddawać serca za Unię, będzie się z nią musiał pożegnać.

Unia Oświęcim – Bobrek 2:1 (1:0)
1:0 Dudzic 11, 2:0 Dudzic 60, 2:1 Wierzbic 70.
Sędziował: Konrad Karaśkiewicz (Kęty). Żółte kartki: Ł. Pactwa – K. Nowotarski, Michał Barciak, Marcin Barciak, Janik. Widzów: 200.

Unia: Kubas – Grzywa, Kabara, J Kocoń, Handzlik (60 Migdał) – Ł. Pactwa, Jończyk, Kozioł (75 Boba), D. Nowotarski (60 T. Kocoń), Światłowski (89 Matlak) – Dudzic.

Bobrek: Korzec – Kleczkowski (46 Jarosz), Tomasik (65 Byrski), K. Nowotarski, Samuś – R. Dziędziel, K. Chylaszek (70 J. Dziędziel), Michał Barciak, Marcin Barciak – Wierzbic, Janik.

Inne mecze:

Nadwiślanin Gromiec – Dąb Paszkówka 2:1, Soła II Oświęcim – Orzeł Ryczów 2:3, Niwa Nowa Wieś – LKS Żarki 6:1, Brzezina Osiek – Tempo Białka 2:1, KS Chełmek – Zagórzanka 1:0, Sokół Przytkowice – Skawa Wadowice 0:4, Jałowiec Stryszawa – Soła Łęki 2:0.

TABELKA JESIENI:

1.Unia..........................15.........28.............26-11
2.Orzeł.........................15.........28.............32-22
3.Bobrek......................15.........26.............36-33
4.Soła II.......................15.........25.............29-13
5.Zagórzanka..............15..........25.............29-16
6.Brzezina...................15..........25.............25-21
7.Nadwiślanin..............15..........20............21-22
8.Soła Ł.......................15..........20.............27-31
9.Tempo......................15..........18.............16-14
10.Chełmek...................15...........18............21-25
11.Żarki.........................15...........18............28-37
12.Niwa.........................15...........17............24-22
13.Jałowiec....................15...........16............25-32
14.Sokół........................15............16...........11-28
15.Skawa......................15............15...........15-20
16.Dąb...........................15...........13...........16-34

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie