Unia Oświęcim biła głową w mur w potyczce z Babią Górą Sucha Beskidzka u siebie w V lidze Wadowice

Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim, lider V ligi wadowickiej, traci punkty u progu jesieni. W szlagierze kolejki jej piłkarzom ciężko się grało na własnym boisku z Babią Górą Sucha Beskidzka. Sensacją był podział punktów w niedzielnym meczu w Stryszawie, gdzie miejscowy Jałowiec, celujący w awans, zremisował z broniącą się przed spadkiem Alwernią. Goście uratowali remis w ostatniej minucie gry.

Niewiele brakowało, a oświęcimianie ugotowaliby się w suskim kotle. Był już doliczony czas gry, kiedy z wolnego, z lewej strony, dogrywał Pęczek. Idealnie w tempo wbiegł Robert Starowicz, po strzale którego Kubas nie opanował piłki. Jednak poprawiający Kociołek minimalnie chybił. Była to jedyna wyborna akcja suskiego zespołu w całym meczu. – Mamy u progu wiosny trochę kłopotów kadrowych, więc założeniem na mecz u lidera było przetrwanie pierwszej połowy. Po niej zaczęliśmy dopiero myśleć o dalszej strategii _– tłumaczył po meczu Jacek Kudzia, grający trener Babiej Góry.
Z kolei oświęcimianie, już przed przerwą, mogli pokusić się o kilka goli. W 5 min, po uderzeniu Kornasia, piłka spadła na poprzeczkę.
Jednak najlepszą sytuację gospodarze mieli w 30 min, kiedy z lewej strony w pole karne wpadł Chylaszek. Z linii końcowej boiska wycofał piłkę na 7 metr Zawadzkiemu, a ten z „orkiestrą” huknął w poprzeczkę. Wystarczyło uderzyć lekko, nad leżącym już Kozakiem.
Z kolei Wiertel, starający się na lewej stronie zamknąć akcję Kornasia, z 6 m także przeniósł piłkę ponad poprzeczką (43 min).
Po zmianie stron Chylaszek z wolnego starał się zaskoczył młodego Kozaka strzałem w krótki róg (58 min), a po kolejnej już akcji Kornasia, spudłował Głowacki. – J_ak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma
– ocenił Jacek Dobrowolski, trener Unii.

D&R Unia Oświęcim – Babia Góra Sucha Beskidzka 0:0
Sędziował: Jonasz Kita (Chrzanów). Żółte kartki: Grabiec, J. Kocoń, Jończyk – Magiera, R. Starowicz. Widzów: 100.

D&R Unia: Kubas – Grabiec, Szewczyk, J. Kocoń, Barciak – Wiertel (58 Głowacki), Jończyk, Zawadzki (68 Stępień), Kornaś – Nowotarski, D. Chylaszek (83 Boba).
Babia Góra: Kozak – Rzepka (46 S. Starowicz), Kudzia, Listwan, Steczek (46 R. Starowicz) – Leśniak (71 Bałos), Pęczek, Dyduch (80 Koziołek), Cichy, Pacyga – Magiera.

Inne mecze: Brzezina Osiek – Soła Łęki 1:1; Cedron Brody – Żarki 3:2, Skawa Wadowice – Iskra Brzezinka 4:1, Jałowiec Stryszawa - Alwernia 1:1, CDO Izdebnik - KS Chełmek 1:3, Zagórzanka - Kalwarianka 1:4, Skidziń - Tempo Białka 0:3, walkower, skidzinianie wycofali się z rozgrywek.