Wadowice. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II bez barier dla zwiedzających. Przyjazne dla niesłyszących i osób z autyzmem [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicah bez barier dla zwiedzających. Przyjazne dla niesłyszących i osób z autyzmem. Zaprasza również całe rodziny.
Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicah bez barier dla zwiedzających. Przyjazne dla niesłyszących i osób z autyzmem. Zaprasza również całe rodziny.
Udostępnij:
Papieskie Muzeum bez barier, otwarte dla każdego zwiedzającego. W Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach, historię życia JP II i jego pontyfikatu, można już poznać w Polskim Języku Migowym. Z myślą o osobach w spektrum autyzmu oraz ich bliskich, a także o osobach wysoko wrażliwych i tych, którym wizytę w muzeum może utrudniać nadmiar bodźców, wprowadzono „ciche godziny” zwiedzania. Atrakcją dla zwiedzających jest od teraz interaktywna gra muzealna. Poznajcie szczegóły.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE [przycisk]g[/przycisk]

Papieskie Muzeum JP II w Wadowicach dostępne dla osób z autyzmem

„Ciche godziny” to nie tylko kolejny etap otwierania Muzeum na osoby ze szczególnymi potrzebami, ale też forma budowania społecznej świadomości o potrzebach osób w spektrum i ich bliskich.

- Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób w spektrum autyzmu, do rodzin z dziećmi (także mającymi trudności w zakresie integracji sensorycznej), do osób wysoko wrażliwych i wszystkich, którzy chcą zwiedzić wadowickie muzeum bez nadmiaru bodźców

- informują pracownicy muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

Wprowadzenie „cichych godzin” podniesie komfort ich wizyty w rodzinnym domu Papieża i pozwoli poznać historię Ojca Świętego w przyjaznej przestrzeni. Można też skorzystać z dostępnych audioprzewodników lub na swoje urządzenie mobilne pobrać aplikację do samodzielnego zwiedzania. W obu przypadkach potrzebne są słuchawki. W czasie „cichych godzin” odwiedzający będą proszeni o powstrzymanie się od głośnych rozmów i wyciszanie telefonów komórkowych - dodają.

„Ciche godziny” zwiedzania odbywać się będą od 30 stycznia 2022 r. w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przez ostatnie dwie godziny otwarcia ekspozycji czyli od godz. 14 do 16. Wtedy wyłączone zostaną w muzeum multimedia oraz muzyka.

Gra muzealna dla rodzin odwiedzających muzeum JP II w Wadowicach

Od 18 stycznia 2022 roku w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, można wziąć udział w interaktywnej rodzinnej grze muzealnej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację oraz dostępną w kasie biletowej kartę zadań. Zagadki i zadania do wypełnienia pomogą rozwiązać główne hasło.

- Taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im – także poprzez zabawę – poznać osobę Karola Wojtyły, Jana Pawła II. Do korzystania z aplikacji konieczne są słuchawki, dlatego warto zabrać własne lub zakupić jednorazowe w kasie Muzeum - informują pracownicy papieskiego Muzeum.

Zwiedzanie Domu Rodzinnego JPII w Polskim Języku Migowym

Historię życia Jana Pawła II i jego rodziny oraz dzieje pontyfikatu papieża Polaka można już poznać w Polskim Języku Migowym. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach udostępniło w swojej aplikacji do samodzielnego zwiedzania ścieżkę prowadzącą po ekspozycji stałej dedykowaną osobom niesłyszącym i słabosłyszącym. To kolejny krok, który podejmuje instytucja, by kultura stawała się dostępna dla wszystkich.

Ścieżka zwiedzania w PJM dostępna jest w bezpłatnej aplikacji, którą można pobrać na swoje urządzenie mobilne ze Sklepu Play lub AppStore. W aplikacji przygotowano także oprowadzanie w siedmiu językach oraz ścieżkę rodzinną z myślą o najmłodszych.

FLESZ - Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie