Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Jeleniej Górze na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Jeleniej Górze podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 58,86% (11 152 głosów)
- PAPAJ Hubert Wojciech - KWW KOALICJA DLA JELENIEJ GÓRY: 41,14% (7 796 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Jeleniej Górze podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 43,19% (11 029 głosów)
- PAPAJ Hubert Wojciech - KWW KOALICJA DLA JELENIEJ GÓRY: 21,2% (5 414 głosów)
- KORNEĆ-BARTKIEWICZ Anna Maria - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 19,43% (4 962 głosów)
- BŁASZCZYK Jadwiga Wiesława - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 10,31% (2 632 głosów)
- PACZÓSKI Piotr Jerzy - KKW LEWICA: 5,86% (1 497 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHRZAN Bogusław: pozycja 1 : 5,62% (367 głosów)
- RYPIŃSKI Józef: pozycja 2 : 8,14% (531 głosów)
- JAWOR Aleksander Jan: pozycja 3 : 4,03% (263 głosów)
- ZAJĄC Małgorzata Aldona: pozycja 4 : 1,59% (104 głosów)
- SCHMER Kazimierz: pozycja 5 : 1,98% (129 głosów)
- CHOCIMSKA-OGÓREK Anna Dorota: pozycja 6 : 1,36% (89 głosów)
- DĄBROWSKA Anna: pozycja 7 : 0,89% (58 głosów)
- PAWELCZYK Robert Sebastian: pozycja 8 : 1,84% (120 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SUBOCZEWSKI Jacek Paweł: pozycja 1 : 2,1% (137 głosów)
- MALCZUK Grażyna Elżbieta: pozycja 2 : 1,93% (126 głosów)
- KLEMENTOWSKI Piotr Aleksander: pozycja 3 : 0,25% (16 głosów)
- ZAMORSKA-KURZAK Monika: pozycja 4 : 0,66% (43 głosów)
- BAJEK Malwina Henryka: pozycja 5 : 0,34% (22 głosów)
- BUKAT Eugenia: pozycja 6 : 0,06% (4 głosów)
- BEREJ Sebastian: pozycja 7 : 0,37% (24 głosów)
- MALINOWSKA Dorota: pozycja 8 : 0,57% (37 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- PACZÓSKI Piotr Jerzy: pozycja 1 : 4,41% (288 głosów)
- KOWALCZYK Tomasz Zbigniew: pozycja 2 : 0,72% (47 głosów)
- FUJAK Krzysztof Tadeusz: pozycja 3 : 1,01% (66 głosów)
- BAJER Elżbieta: pozycja 4 : 0,54% (35 głosów)
- FILA Joanna Renata: pozycja 5 : 0,26% (17 głosów)
- ŻARCZYŃSKA Irmina Ewa: pozycja 6 : 1,44% (94 głosów)
- WÓJCIK Angelika Anna: pozycja 7 : 0,72% (47 głosów)
- BARANIEC Dariusz Stanisław: pozycja 8 : 0,15% (10 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WÓJCIK Danuta: pozycja 1 : 13,78% (899 głosów)
- SZLACHTA Józef Robert: pozycja 2 : 4,81% (314 głosów)
- SZYMAŃSKI Rafał Piotr: pozycja 3 : 4,75% (310 głosów)
- BURDA-DOBEK Agnieszka Eliza: pozycja 4 : 2,77% (181 głosów)
- ZIELIŃSKI Roman Wojciech: pozycja 5 : 2,22% (145 głosów)
- WÓJTOWICZ Beata Anna: pozycja 6 : 6,61% (431 głosów)
- RYBICKA Aneta Halina: pozycja 7 : 2,62% (171 głosów)
- KORNOBYS Lucyna Joanna: pozycja 8 : 6,64% (433 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA JELENIEJ GÓRY:
- PAPAJ Hubert Wojciech: pozycja 1 : 6,25% (408 głosów)
- SYNÓWKA Mariusz: pozycja 2 : 4,21% (275 głosów)
- OBARSKI Andrzej Piotr: pozycja 3 : 1,36% (89 głosów)
- NOWAK Estera Ewa: pozycja 4 : 1,13% (74 głosów)
- GUMÓŁKA Zofia Maria: pozycja 5 : 0,49% (32 głosów)
- MATIASZ Elżbieta: pozycja 6 : 0,35% (23 głosów)
- JANIC Grażyna: pozycja 7 : 0,25% (16 głosów)
- BAKALARZ Patryk Sebastian: pozycja 8 : 0,77% (50 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŁOJEK Ireneusz Waldemar: pozycja 1 : 8,89% (536 głosów)
- PIOTROWICZ Paweł Arkadiusz: pozycja 2 : 5,21% (314 głosów)
- DĘBSKI Mirosław Paweł: pozycja 3 : 4,03% (243 głosów)
- WÓJCIK Agnieszka Anna: pozycja 4 : 2,04% (123 głosów)
- SUDER Robert Edward: pozycja 5 : 0,37% (22 głosów)
- SOBIŃSKA Małgorzata Magdalena: pozycja 6 : 1,19% (72 głosów)
- WRONKOWSKA-KACZMARCZYK Monika Maria: pozycja 7 : 0,73% (44 głosów)
- PIĘTKA Andrzej Józef: pozycja 8 : 1,38% (83 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- CHROMIK Kamil: pozycja 1 : 4,51% (272 głosów)
- LANGER Krzysztof: pozycja 2 : 1,48% (89 głosów)
- ZATKA Natalia Iwona: pozycja 3 : 2,31% (139 głosów)
- TĘCZA Krzysztof Andrzej: pozycja 4 : 0,56% (34 głosów)
- JURKIEWICZ Matylda Aleksandra: pozycja 5 : 0,56% (34 głosów)
- SZOKA Ewa Urszula: pozycja 6 : 0,25% (15 głosów)
- SOBOŃ Wanda Janina: pozycja 7 : 0,27% (16 głosów)
- RERICH Aleksander: pozycja 8 : 1,18% (71 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KLIMEK Kazimierz Sławomir: pozycja 1 : 2,94% (177 głosów)
- DUSIŃSKA Alicja: pozycja 2 : 2,37% (143 głosów)
- JURDYGA Małgorzata: pozycja 3 : 0,91% (55 głosów)
- WIECZORKIEWICZ Mirosław: pozycja 4 : 0,61% (37 głosów)
- PACZÓSKI Michał Piotr: pozycja 5 : 3,34% (201 głosów)
- KOPECKA Beata Anna: pozycja 6 : 0,45% (27 głosów)
- KLEJNOWSKI Michał Hieronim: pozycja 7 : 0,41% (25 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WACHOWICZ-MAKIEŁA Bożena Krystyna: pozycja 1 : 15,86% (956 głosów)
- PAWLUKIEWICZ-REHLIS Grażyna: pozycja 2 : 6,99% (421 głosów)
- WROCŁAWSKI Paweł Władysław: pozycja 3 : 1,88% (113 głosów)
- WOJTYNA Elżbieta Janina: pozycja 4 : 4,86% (293 głosów)
- WALICZEK Tadeusz Jerzy: pozycja 5 : 1,33% (80 głosów)
- KOZŁOWSKI Łukasz Karol: pozycja 6 : 1,99% (120 głosów)
- PIĄTEK Piotr: pozycja 7 : 3,62% (218 głosów)
- MARCHOWSKI Andrzej: pozycja 8 : 6,36% (383 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA JELENIEJ GÓRY:
- PAPAJ Julia: pozycja 1 : 4,13% (249 głosów)
- ZAPRUCKA Julita Izabela: pozycja 2 : 2,37% (143 głosów)
- STENCEL Roman: pozycja 3 : 0,5% (30 głosów)
- ZARĘBA Wojciech: pozycja 4 : 0,9% (54 głosów)
- KURZAK Kazimierz Tadeusz: pozycja 5 : 0,83% (50 głosów)
- KILISZKOWSKI Jan: pozycja 6 : 0,3% (18 głosów)
- DAJNOWICZ Agnieszka Elżbieta: pozycja 7 : 0,6% (36 głosów)
- LISOWSKI Norbert Paweł: pozycja 8 : 1,49% (90 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GIERUS Mariusz Karol: pozycja 1 : 11,8% (691 głosów)
- LESZCZYK Wojciech Paweł: pozycja 2 : 3,65% (214 głosów)
- LUDOROWSKI Mirosław Andrzej: pozycja 3 : 2,36% (138 głosów)
- SZYMKÓW Joanna Barbara: pozycja 4 : 1,23% (72 głosów)
- SIERADZKA Jadwiga Irena: pozycja 5 : 1,01% (59 głosów)
- MALISZEWSKA Magdalena Agnieszka: pozycja 6 : 1,08% (63 głosów)
- WOŁĄKIEWICZ-LISIAK Małgorzata Aneta: pozycja 7 : 0,92% (54 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BŁASZCZYK Jadwiga Wiesława: pozycja 1 : 4% (234 głosów)
- GRABSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 0,99% (58 głosów)
- NASTULA Monika Maria: pozycja 3 : 1,04% (61 głosów)
- NARLOCH Dominik Mariusz: pozycja 4 : 0,26% (15 głosów)
- JEŻOWSKA Maria Jolanta: pozycja 5 : 0,19% (11 głosów)
- NOWACKA Katarzyna Agnieszka: pozycja 6 : 0,39% (23 głosów)
- ZAWADZKI Piotr Stanisław: pozycja 7 : 1,76% (103 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- LUSTYK Grzegorz Piotr: pozycja 1 : 4,53% (265 głosów)
- KOBYŁECKI Mirosław Grzegorz: pozycja 2 : 0,1% (6 głosów)
- GRALIK-ŻMUDZIŃSKA Ewa Maria: pozycja 3 : 1,23% (72 głosów)
- MIKUCKI Piotr Fryderyk: pozycja 4 : 1,09% (64 głosów)
- GNIEWOSZ Paweł: pozycja 5 : 0,27% (16 głosów)
- STRZELEC Natalia Paulina: pozycja 6 : 0,7% (41 głosów)
- GARNIEWICZ Klaudia Katarzyna: pozycja 7 : 0,48% (28 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan: pozycja 1 : 17,86% (1 046 głosów)
- CHADŻY Wojciech: pozycja 2 : 9,63% (564 głosów)
- KOLENDO Aneta: pozycja 3 : 7,09% (415 głosów)
- STRĄCZEK Damian Andrzej: pozycja 4 : 4,83% (283 głosów)
- CZESNA Sylwia Monika: pozycja 5 : 3,76% (220 głosów)
- FARYNIARZ Malwina Agata: pozycja 6 : 1,62% (95 głosów)
- DUDEK Waldemar Jan: pozycja 7 : 4,61% (270 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA JELENIEJ GÓRY:
- JANIC Kamil Gabriel: pozycja 1 : 3,53% (207 głosów)
- BARTNICZAK Katarzyna Łucja: pozycja 2 : 2,54% (149 głosów)
- KAJZER-RAGIEL Jolanta Monika: pozycja 3 : 1,5% (88 głosów)
- ZOBEL Izabela: pozycja 4 : 0,65% (38 głosów)
- KLIMEK Oskar Kazimierz: pozycja 5 : 1,33% (78 głosów)
- KOŁC Urszula Janina: pozycja 6 : 0,29% (17 głosów)
- KIELAR Marcin Krzysztof: pozycja 7 : 1,67% (98 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KORNEĆ-BARTKIEWICZ Anna Maria: pozycja 1 : 13,18% (935 głosów)
- TARNOWSKI Jarosław Michał: pozycja 2 : 4,5% (319 głosów)
- ŁADOMIRSKI Łukasz Maria: pozycja 3 : 1,35% (96 głosów)
- WOJTASIAK Rafał: pozycja 4 : 0,73% (52 głosów)
- URBANOWICZ Halina Janina: pozycja 5 : 0,56% (40 głosów)
- KOWALSKI Piotr Adam: pozycja 6 : 0,87% (62 głosów)
- BORKOWSKI Waldemar Stanisław: pozycja 7 : 0,41% (29 głosów)
- BAK Małgorzata Bogumiła: pozycja 8 : 1,37% (97 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MOŹDZIERSKI Krzysztof Roman: pozycja 1 : 1,28% (91 głosów)
- CIEPIELA Mateusz Adam: pozycja 2 : 1,33% (94 głosów)
- BRECZKO Katarzyna: pozycja 3 : 0,94% (67 głosów)
- RAKOWICZ Radosław Bartłomiej: pozycja 4 : 1,49% (106 głosów)
- SŁUSZNIAK Beata Wioletta: pozycja 5 : 0,21% (15 głosów)
- KACZOR Maciej Zbigniew: pozycja 6 : 0,31% (22 głosów)
- ŁAPA Paulina Natalia: pozycja 7 : 0,45% (32 głosów)
- STAWORZYŃSKI Paweł Andrzej: pozycja 8 : 1,51% (107 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- STĘPIEŃ Anna Katarzyna: pozycja 1 : 3,1% (220 głosów)
- DROZDOWSKA Danuta Bogusława: pozycja 2 : 1,66% (118 głosów)
- BARTOSZEWICZ Malwina: pozycja 3 : 1,83% (130 głosów)
- TOBIS Robert Rafał: pozycja 4 : 0,47% (33 głosów)
- DUDEK Robert Tadeusz: pozycja 5 : 0,21% (15 głosów)
- LANKIEWICZ Jolanta Barbara: pozycja 6 : 0,31% (22 głosów)
- RABCZYŃSKI Paweł: pozycja 7 : 0,37% (26 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BILSKI Justyn Edward: pozycja 1 : 15,72% (1 115 głosów)
- ZAWIŁA Gabriela Antonina: pozycja 2 : 8,84% (627 głosów)
- BAŁKOWSKA Anna Teresa: pozycja 3 : 5,23% (371 głosów)
- KOZŁOWSKI Robert Maciej: pozycja 4 : 1,25% (89 głosów)
- LECHOWSKA Dominika Joanna: pozycja 5 : 1,76% (125 głosów)
- WOLAK Kamil: pozycja 6 : 2,26% (160 głosów)
- NOWAK Michał: pozycja 7 : 2,78% (197 głosów)
- KALISZ Sebastian Waldemar: pozycja 8 : 5,22% (370 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA DLA JELENIEJ GÓRY:
- ŁADZIŃSKI Zbigniew Stanisław: pozycja 1 : 7,66% (543 głosów)
- SZKLARSKA Alicja: pozycja 2 : 1,97% (140 głosów)
- ROSZAK Marcin Janusz: pozycja 3 : 5,24% (372 głosów)
- ŻABIŃSKI Bartosz: pozycja 4 : 1,14% (81 głosów)
- TARASZKIEWICZ Violetta: pozycja 5 : 1% (71 głosów)
- POLIKOWSKI Marcin: pozycja 6 : 0,3% (21 głosów)
- RÓŻANEK Beata Danuta: pozycja 7 : 0,38% (27 głosów)
- ŁUCZKIEWICZ-KLIMEK Agnieszka Maria: pozycja 8 : 0,79% (56 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?